Potęga ziół

Ziołolecznictwo pochodzi z Dalekiego Wschodu. Coraz częściej docenia się ich moc również w Europie. Siatka budowlana. Zioła to ogromne bogactwo dobrodziejstw, a wśród nich znajdziemy lekarstwo praktycznie na każdą przypadłość. Dlatego warto zastąpić tradycyjną, czarna herbatę pozycjami ze sklepów zielarskich, lub zacząć samemu siać własne zioła.

Siatka budowlana
http://www.bezpieczna-firma.eu
Oferujemy najwyższej jakości lustra techniczne oraz
inne produkty bezpieczeństwa, kontroli i małej architektury miejskiej.

Jak stosować zioła?

Jest kilka sposobów przygotowywania ziół. Najczęściej stosuje się z nich napary. Jednak można również przygotować odwar, czyli zrobić z nich lek. Aby go przygotować należy zalać zioła wodą, doprowadzić miksturę do wrzenia i gotować pod przykryciem przez 30 minut. Następnie odcedzić i powstały napój wypić zaraz po przygotowaniu. Inna znana metodą jest robienie nalewki. Zioła należy w takim przypadku zalać 70% alkoholem i odstawić w szczelnym naczyniu na 4 do 6 tygodni. Ciekawą propozycją jest też przygotowanie maceratu. Czyli wydobycie oleju z ziół. Aby to zrobić należy zalać je wodą i odstawić na kilka godzin, a następnie przecedzić. Wywar powinno się spożyć tego samego dnia. Jednak z właściwości ziół można korzystać również zewnętrznie, czyli w postaci okładów. Aby taki okład przygotować należy zalać je niewielka ilością wody, tak aby powstała gęsta zawiesina. Tak przygotowana miksturę nakłada się na gazę i przykłada na ciało. Do robienia okładów nadają się jedynie te zioła, które zawierają śluz.

Które zioła wybrać?

Zioła to cała gama lecznicza praktycznie na każdą dolegliwość. Swoje właściwości zawdzięczają zawartości takich związków jak: azulena (która działa przeciwzapalnie), garbinka (która działa ściągająco, bakteriobójczo i przeciwzapalnie), saponina (która działa oczyszczająco), pektyny (która działa łagodząco i przeciwzapalnie), związki flawonowe (które działają regenerująco), związki śluzowe (które działają przeciwzapalnie i natłuszczająco). Tak więc każdy znajdzie wśród ziół coś dla siebie.

Najsłynniejsze zioła:

Czarny Bez

Susz uzyskuje się z kwiatów i owoców. Działa moczopędnie, bakteriobójczo, przeciwzapalnie. Wskazany przy dietach, ponieważ ma również działanie oczyszczające i przyspieszające metabolizm. Zawiera duże ilości witaminy A i C, sole mineralne ora kwasy organiczne. Zaleca się go osobom, które cierpią na trądzik, łojotok oraz stany zapalne skóry, katar oraz kaca.

Brzoza

Susz uzyskuje się z liści. Działa moczopędnie oraz zwalcza reumatyzm. Zawiera duże ilości witaminy C, soli mineralnych, kwasów organicznych, flawonoidów i olejków eterycznych. Zalecany osobom, które maja dolegliwości ze strony układu moczowego, cierpią na trądzik, zapalenie skóry lub przy obrzęku powiek. Można również w soku z brzozy płukać włosy, by uzyskać efekt wzmocnienia.

Kozłek Lekarski

Susz uzyskuje się z korzenia. Działa uspokajająco i przeciwskurczowo. Zawiera duże ilości soli mineralnych, kwasów organicznych, olejków eterycznych i alkaloidów. Zalecany osobom, które mają problemy z zasypianiem, skurczami nerwowymi, fobiami, bóle reumatyczne. Oprócz naparów do picia, można również dodawać wyciąg z kozłka lekarskiego do kąpieli w celu zrelaksowania się.

Podobne wpisy